50 mln euro do wzięcia w BOŚ

Dziś jest: Czwartek, 23 maja 2019, Imieniny: Emilii, Iwony
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Banki

2010-03-08

50 mln euro do wzięcia w BOŚ

Bank Ochrony Środowiska podpisał w poniedziałek trzecią już z rzędu umowę z Bankiem Rozwoju Europy na finansowanie przedsięwzięć infrastrukturalnych. W ramach najnowszej linii – CEB3 – na tego typu inwestycje może trafić aż 50 mln euro.


Linia oferowana przez BOŚ skierowana jest do gmin i spółek komunalnych. Celem jest wsparcie inwestycji z zakresu ochrony Środowiska oraz takich, które mogą wpłynąć na poprawę jakości życia mieszkańców gmin. Kredytem z linii CEB 3 można wesprzeć do 50 proc. wartości inwestycji, a jego spłata może być rozłożona nawet na 15 lat.

– Zainteresowanie linią jest ogromne. Już w momencie pojawienia się informacji o planowanym podpisaniu umowy z Bankiem Rozwoju Rady Europy pojawiły się liczne zapytania ze strony samorządów i spółek komunalnych – mówi Małgorzata Kowalczuk, naczelnik w Departamencie Instytucji Finansowych BOŚ.

W obszarze inwestycji mających na celu poprawę jakości życia mieszkańców małych i średnich gmin, do tej pory środki z linii CEB przeznaczone były na budowę dróg lokalnych i mostów, budowę obiektów sportowych, w tym hal sportowych, boisk (w ramach „Programu Orlik 2012”) i pływalni, modernizację szkół podstawowych i gimnazjów, budowę obiektów socjalnych i kulturalnych czy budowę obiektów podstawowej opieki zdrowotnej.

W obszarze ochrony środowiska BOŚ S.A. ze środków CEB finansował inwestycje głównie spółek komunalnych – były to projekty dot. modernizacji zakładów oczyszczania ścieków i kanalizacji oraz na zagospodarowanie odpadów. Środki na rozwój przedsięwzięć infrastrukturalnych są również korzystnie oprocentowane – z marżą procentową niższą od standardowej o 0,3 proc. w skali roku.

Łącznie w 2010 r. BOŚ S.A. przeznaczy 100 mln EUR na finansowanie podmiotów sektora publicznego ze środków międzynarodowych instytucji finansowych.

Bank wspiera też mały i średni biznes. W tym celu podpisał umowę z niemieckim bankiem KfW Bankengruppe (KfW) – obecnie w sprzedaży jest linia KfW5 na inwestycje przyjazne środowisku - oraz z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. W przygotowaniu jest linia KfW 6 na przedsięwzięcia redukujące emisje CO2 do atmosfery. Tutaj o finansowe wsparcie będą mogli ubiegać się również klienci indywidualni.

Źródło: Materiały prasowe
» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.