BOŚ zarobił blisko 20 mln zł

Dziś jest: Środa, 23 października 2019, Imieniny: Teodora, Seweryna
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Banki

2010-05-06

BOŚ zarobił blisko 20 mln zł

Zysk Banku Ochrony Środowiska w I kwartale 2010 r. wyniósł 19,5 mln zł – to niemal trzykrotnie więcej niż wynik uzyskany po pierwszych trzech miesiącach minionego roku. Na koniec marca suma bilansowa banku wyniosła 13,3 mld zł – w skali roku oznacza to wzrost o blisko 16 proc.

BOŚ Bank dynamicznie rozpoczął rok. Wartość depozytów zdeponowanych w banku – w porównaniu z wynikami z marca 2009 poprawiła się o prawie 19 p.p. Obecnie przekraczają one 10,7 mld zł. Ogromny wpływ na taki rozwój miała duża aktywność banku w sektorze produktów korporacyjnych. Tu wartość depozytów w ciągu trzech miesięcy podniosła się aż o 33,4 proc.

Bank aktywny był również na rynku detalicznym. W ciągu minionych 3 miesięcy liczba ROR wzrosła o 4,5 proc. W skali roku ich wzrost przekroczył 76 proc. Pod koniec marca 2010 r. było ich 118 tysięcy. Bank zapowiada dalszą rywalizację w tym segmencie rynku. Szczególnie widoczne są działania BOŚ w obszarze kredytów hipotecznych. Dynamiczna rywalizacja na rynku kredytów hipotecznych oraz starania o dalszy wzrost liczby klientów detalicznych przejawiają się w stale modyfikowanej ofercie – pod koniec kwietnia Bank Ochrony Środowiska już po raz czwarty w tym roku obniżył marże kredytów hipotecznych.

BOŚ aktywnie też działa na polu małych i średnich przedsiębiorstw. Od 5 maja wprowadzane zostały dodatkowe udogodnienia w ramach Konta Wyjątkowego Biznes. Jest to przede wszystkim darmowy rachunek dla aktywnych klientów, tanie przelewy i elastyczny kształt oferty. Nową propozycją dla biznesmenów jest także innowacyjny e-Wniosek, otwierający dostęp do kredytów obrotowych i inwestycyjnych przez Internet. Wraz z uruchomieniem tych rozwiązań Bank Ochrony Środowiska zapowiada dalszą ekspansję i umacnianie swojej pozycji w segmencie MSP.

Źródło: Materiały prasowe
» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.