Banki przyjmują zapisy na akcje PZU

Dziś jest: Środa, 23 października 2019, Imieniny: Teodora, Seweryna
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Banki

2010-04-21

Banki przyjmują zapisy na akcje PZU

Od 20 do 28 kwietnia trwają zapisy na akcje Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA. Największy polski ubezpieczyciel planuje debiut na GPW w okolicy 14 maja. Inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje w biurach maklerskich na terenie całego kraju - po cenie maksymalnej, która została ustalona na 312,50 PLN.
Każdy inwestor może złożyć jeden zapis, na nie mniej niż 3 i nie więcej niż 30 akcji majowego debiutanta. To jedna z największych ofert publicznych w historii warszawskiego parkietu. Z tej okazji biura maklerskie polskich banków przygotowały dla swoich klientów specjalne oferty.

Zapisy w ofercie publicznej PZU SA przyjmuje między innymi Biuro Maklerskie Alior Banku. Jego klienci mogą otworzyć rachunek brokerski oraz złożyć zapis na akcje ubezpieczyciela podczas wizyty w oddziale banku. Inwestorzy posiadający rachunek brokerski w Biurze Maklerskim Alior Banku mogą natomiast złożyć zapis za pośrednictwem Systemu Bankowości Internetowej, Contact Center BM lub w punkcie przyjmowania zleceń Biura Maklerskiego. Otwarcie i prowadzenie rachunku brokerskiego w Alior Banku jest bezpłatne, a każdy jego posiadacz otrzymuje bezpłatny dostęp do notowań giełdowych w czasie rzeczywistym.

Podobną ofertę dla inwestorów indywidualnych przygotowało Biuro Maklerskie DnB NORD. Klienci zainteresowani akcjami PZU mogą otworzyć darmowy (do 31 grudnia br.) rachunek papierów wartościowych i otrzymać bezpłatny dostęp do notowań GPW w zakresie jednej oferty w czasie rzeczywistym. Maksymalna marża wynosi 0,25% wartości zawartej transakcji od zleceń internetowych na akcje. Zapisy na akcje ubezpieczyciela są również prowadzone przez krajowe oddziały banku.

Dyspozycję zapisu na akcje PZU SA mogą także złożyć klienci mBanku. Ci, którzy posiadają aktywną usługę eMAKLER, mają możliwość dokonania zapisu przez internet (w serwisie transakcyjnym) lub za pośrednictwem mLinii. Inwestorzy, którzy nie aktywowali jeszcze eMAKLERA, mogą wypełnić dostępny w serwisie wniosek internetowy lub skorzystać z pomocy operatora mLinii. Podpisane dokumenty należy dostarczyć do 21 kwietnia do najbliższego mKiosku. Otwarcie i prowadzenie rachunku maklerskiego w ramach usługi eMAKLER jest bezpłatne. Bank nie pobiera także prowizji od transakcji kupna akcji PZU SA.

Zapisy inwestorów indywidualnych na akcje spółki PZU SA przyjmują ponadto biura maklerskie Banku Pekao SA: Dom Maklerski Pekao oraz Centralny Dom Maklerski Pekao SA. Aby złożyć zapis na akcje, należy posiadać w banku rachunek brokerski. Za jego otwarcie w okresie trwania zapisów i prowadzenie do końca 2010 roku biura maklerskie Pekao SA nie będą pobierać opłat. Rachunek brokerski można otwierać w oddziałach banku, w których znajdują się punkty przyjmowania zleceń DM Pekao oraz w punktach obsługi klienta CDM. Osobom zapisującym się na akcje PZU bank dodatkowo oferuje bezpłatnie wybrane Eurokonta na 6 lub 12 miesięcy (w zależności od innych posiadanych produktów) oraz Pożyczkę Ekspresową na dowolny cel z 0-procentową prowizją. Środki z pożyczki mogą być wykorzystane np. na zakup akcji.

Źródło: Justyna Niedzielska
ekspert ds. finansów osobistych portalu Inwestycje.pl

» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.