Expander wprowadza unikatową strukturę "Kwartet Gwiazd" i lokatę 7,1%.

Dziś jest: Czwartek, 23 maja 2019, Imieniny: Emilii, Iwony
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Banki

2013-05-21

Expander wprowadza unikatową strukturę "Kwartet Gwiazd" i lokatę 7,1%.

Expander we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie Warta przygotował trzyletni produkt strukturyzowany "Kwartet Gwiazd". Będzie to pierwszy w Polsce produkt, który umożliwi dostęp do 4 największych, znanych i cenionych na świecie funduszy przychodowych inwestujących w różne klasy aktywów.

Globalne fundusze przychodowe umożliwiają inwestorom dostęp do aktywów generujących przychód, zróżnicowanych pod względem geograficznym. W przeciwieństwie do dobrze znanych "tradycyjnych" funduszy  ich celem nie jest pomnażanie wartości pieniędzy wynikających ze wzrostu ceny danego aktywa. Poszukują one natomiast rozwiązań, które w różnych warunkach rynkowych będą generowały stabilny przychód. Cechuje je szerokie spektrum inwestycyjne, elastyczność strategii i duża dywersyfikacja.

Inwestują one np. w spółki giełdowe regularnie wypłacające dywidendy. Stabilne zyski uzyskują również z czynszów z wynajmu nieruchomości, obligacji przedsiębiorstw wypłacających regularnie kupony odsetkowe, ale również z obligacji wysokodochodowych oraz emitowanych na rynkach wschodzących.

Produkt "Kwartet Gwiazd" zapewnia ekspozycję na 4 cenione fundusze przychodowe: BlackRock Global Multi Asset Income Funds, JPMorgan Global Income Fund, Schroder ISF Global Multi-Asset Income oraz brytyjski M&G Optimal Income Fund. Alokacja inwestycji w każdy z nich odbywa się codziennie tak, aby zachować ich stałą wagę w koszyku (po 25%).

Niewątpliwym atutem produktu jest jego prostota, elastyczność oraz wysoki udział w wynikach strategii, ponieważ jest on oferowany w trzech wariantach do wyboru przez klienta:
  1. 100% ochrony składki alokacyjnej - partycypacja w wynikach strategii
    w przedziale 65 - 95%
  2. 90% ochrony składki alokacyjnej - partycypacja w wynikach strategii
    w przedziale 130 - 170%
  3. 80% ochrony składki alokacyjnej - partycypacja w wynikach strategii
    w przedziale 260 – 310%
Ostateczny poziom partycypacji zostanie ustalony po zakończeniu subskrypcji i podany w certyfikatach ubezpieczenia. Dzięki formie prawnej, świadczenie ubezpieczeniowe (premia) jest zwolnione z podatku od zysków kapitałowych.

Dodatkowe 7,1% na lokacie
Wraz z rozpoczęciem subskrypcji produktu strukturyzowanego "Kwartet Gwiazd", Klienci przystępujący do produktu, będą mieli możliwość ulokowania 20% środków na 3-miesięcznej lokacie z oprocentowaniem wynoszącym 7,1% w skali roku. Takie połączenie gwarantuje z jednej strony pewny i szybki zysk z lokaty oraz możliwość wypracowania ponadprzeciętnych stóp zwrotu z produktu strukturyzowanego w 3-letnim horyzoncie czasowym.

Oferta jest dostępna w oddziałach Expandera od 20 maja do 28 czerwca 2013, natomiast minimalna kwota inwestycji wynosi 5 000 zł.

"Kwartet Gwiazd" jest kolejnym produktem strukturyzowanym wprowadzonym przez Expandera. W 2012 roku firma oferowała m.in. produktu Salsa z pełną gwarancją kapitału, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Poprzednie edycje Salsy uplasowały ją w ścisłej czołówce pod względem wypracowanych stóp zwrotu: Salsa I zarobiła 52,6% natomiast Salsa II 36,7% (w 4 lata), podczas gdy indeksy giełdowe w tym samym okresie czasu notowały znacznie niższe stopy zwrotu.


Informacja prasowa


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.