Główny ekonomista w Credit Agricole Bank Polska.

Dziś jest: Środa, 23 października 2019, Imieniny: Teodora, Seweryna
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Banki

2013-03-26

Główny ekonomista w Credit Agricole Bank Polska.

Jakub Borowski obejmie z początkiem kwietnia stanowisko głównego ekonomisty i dyrektora Departamentu Analiz Makroekonomicznych w Credit Agricole Bank Polska. Będzie odpowiadał za analizy i prognozy dotyczące Polski, a także krajów Europy Środkowej.

Główny ekonomista będzie jednocześnie członkiem międzynarodowego zespołu analiz Crédit Agricole S.A., jednego z największych banków we Francji i Europie. Zakres obowiązków Jakuba Borowskiego obejmie przede wszystkim przygotowywanie analiz i prognoz dotyczących gospodarek krajów Europy Środkowej: Polski, Czech, Węgier i Rumunii oraz szeroko pojętego otoczenia rynku finansowego na potrzeby banku oraz jego klientów.

Jakub Borowski ma ponad 15-letnie doświadczenie w ekonomii i finansach. Ostatnio przez 2 lata pełnił funkcję głównego ekonomisty Kredyt Banku, a wcześniej Invest Banku. Kierowane przez niego zespoły makroekonomiczne zajęły miejsca na podium rankingów prognostycznych NBP i Rzeczpospolitej, Parkietu, i Pulsu Biznesu. On sam jest dwukrotnym zwycięzcą konkursu "Byki i Niedźwiedzie", organizowanego przez Gazetę Giełdy Parkiet, w kategorii Analityk makroekonomiczny w latach 2009 i 2012 r.

Od kilku lat karierę zawodową łączy z karierą naukową na stanowisku adiunkta w Katedrze Ekonomii, w Szkole Głównej Handlowej. Ponadto od 2012 roku jest członkiem Rady Gospodarczej przy prezesie Rady Ministrów.

Jakub Borowski jest absolwentem kierunku Bankowość i Finanse SGH oraz doktorem tej uczelni. W czerwcu 2011 r. nakładem Polskiego Wydawnictwa Ekonomicznego ukazała się jego książka pt. Integracja monetarna. Wyzwania dla Polski.


Informacja prasowa


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.