Inwestycje w centrum uwagi – komentarze po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

Dziś jest: Środa, 23 października 2019, Imieniny: Teodora, Seweryna
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Banki

2013-05-16

Inwestycje w centrum uwagi – komentarze po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

Za nami ostatni dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego. To już piąta edycja tej imprezy o międzynarodowym zasięgu, która przyciągnęła środowiska biznesowe oraz reprezentację instytucji publicznych zarówno z kraju, jak i zagranicy.
W trakcie ponad stu sesji i dyskusji omawiano zagadnienia istotne dla rozwoju gospodarczego i społecznego Europy. Citi Handlowy był partnerem sesji poświęconej finansowaniu inwestycji, dodatkowo eksperci banku brali udział w wybranych wydarzeniach Kongresu.

Trzy dni trwania Kongresu obfitowały w interesujące debaty i wydarzenia, których tematyka poruszała wątki tak przeróżne jak gaz łupkowy w kontekście polityki energetycznej, perspektywy rozwoju spółki Polskie Inwestycje, czy unia bankowa w oczach prezesów największych banków-córek europejskich instytucji finansowych. Ważne punkty programu Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2013 to także wydarzenia ujęte w formułę dni specjalnych: II Forum Gospodarcze Chiny-Europa oraz Forum Afryka-Europa Centralna. Citi Handlowy reprezentował na Kongresie zespół menadżerów Banku z części korporacyjnej.

Ponadto w poniedziałek Krzysztof Kaczmar, Prezes Fundacji Bankowej im. Leopolda Kronenberga przy Citi Handlowy brał udział w debacie "Zrównoważone inwestowanie - Kultura się opłaca."

Jednym z obecnych w Katowicach reprezentantów Citi Handlowego był Czesław Piasek, Dyrektor Zarządzający i Szef Pionu Bankowości Transakcyjnej, którego uwagę przyciągnęła wtorkowa debata na temat Polskich Inwestycji Rozwojowych. Skomentował to tak: "- W mojej ocenie to obecnie jeden z najważniejszych tematów dyskusji gospodarczej w Polsce. Program zmienia podejście do prywatyzacji, a i w konsekwencji do długofalowego sposobu zarządzania majątkiem publicznym. Dwufilarowa struktura dokapitalizowanego BGK oraz nowopowołanego PIR, wydaje się by skutecznym narzędziem do mobilizowania prywatnego kapitału i współfinansowania długich, skomplikowanych projektów infrastrukturalnych. Projekt jest dużą szansą ekonomiczo-gospodarczą dla Polski i jestem przekonany, że w dłuższej perspektywie, przy zachowaniu transparentności inwestycyjnej, jak i stabilności zasad funkcjonowania całej struktury, będzie efektywnym medium finansowania gospodarki."

W środę, Jacek Czerniak, Dyrektor Departamentu Klientów Globalnych Citi Handlowy zasiadał w panelu "Finansowanie inwestycji w Europie Centralnej", gdzie mówił: "- Z perspektywy banków należy wymienić przede wszystkim strategiczne branże gospodarki – np wydobywczą, energetyczną czy paliwową. Przykładem championa z tej grupy, który korzysta z wsparcia Citi Handlowy w swojej ekspansji międzynarodowej jest KGHM. Oprócz branży ważna jest jakość projektu, jak i strategia przedsiębiorstwa. Weźmy motoryzację – widać tu pozytywne skutki geograficznej dywersyfikacji działalności. Dzięki takiemu podejściu, mimo że ten sektor odczuwa spowolnienie w Europie, to nadrabia w Azji i Stanach Zjednoczonych, co wpływa na całościowy bilans i płynność firm. W Citi Handlowy pamiętamy więc o całości elementów, które stanowią o kondycji i potencjale przedsiębiorstwa. Myślę, że m.in. dzięki temu obsługujemy dzisiaj 70% największych firm z listy Forbes."

Europejski Kongres Gospodarczy jest trzydniowym cyklem debat i spotkań z udziałem sześciu tysięcy gości z Polski i z innych krajów europejskich. W ponad stu sesjach bierze udział kilkuset panelistów. Co roku gości komisarzy unijnych, premierów państw europejskich i przedstawicieli polskiego rządu. Każdy Kongres to spotkanie najważniejszych postaci świata polityki, biznesu, nauki i ekonomii. Tematyka sesji, debat i spotkań obejmuje najbardziej istotne kwestie dla rozwoju gospodarczego i społecznego Europy.

Informacja prasowa


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.