Jak taniej tankować na stacjach benzynowych?

Dziś jest: Środa, 23 października 2019, Imieniny: Teodora, Seweryna
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Banki

2013-07-30

Jak taniej tankować na stacjach benzynowych?

Średnia cena benzyny tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy wzrosła o ponad 30 gr. za litr. Na paliwie można jednak zaoszczędzić, wykorzystując do tego chociażby promocje oferowane przez niektóre banki.
Toyota Bank oferuje w prezencie nawet 600 złotych.

Wakacje to tradycyjny okres, w którym ceny benzyny wędrują w górę. Więcej przejazdów na dłuższych niż normalnie trasach, sprawiają, że popyt na paliwa rośnie, a wraz z nim i ceny widoczne na dystrybutorach. Często bez względu na hurtowe ceny paliw czy kurs walutowy. Tylko od maja tego roku średnia cena benzyny PB95 wzrosła z 5,32 zł/l do 5,63 zł/l*, czyli o prawie 6%.

Sytuacja kierowców nie musi być jednak beznadziejna, nawet w wakacyjnym okresie. Istnieje co najmniej kilka sposobów, aby paliwo tankować taniej.

- Można spróbować łączyć zakupy z tankowaniem na stacjach należących do sieci hipermarketów. Można również przystąpić do jednego z programów bonusowych, w których zbiera się punkty za dokonane zakupy i wymienia na nagrody. Można w końcu połączyć przyjemne z pożytecznym i skorzystać z promocji oferowanych przez niektóre banki – mówi Ireneusz Wojciechowski, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Toyota Bank.

Toyota Bank oferuje promocję dla wszystkich posiadaczy samochodów marki Toyota i Lexus – bez względu na stan i wiek auta. Wszyscy posiadacze dowolnego konta w banku mogą skorzystać z promocji "600 zł mniej za paliwo z Toyota Bank".

Bank wypłaci właścicielom japońskich samochodów premię w wysokości 5% od zakupionego paliwa na stacjach benzynowych. Oznacza to, że dzięki nowej promocji, klienci banku mogą otrzyma ponad 100 litrów paliwa w prezencie. Jedynym warunkiem otrzymania premii jest dokonanie co najmniej dwóch transakcji bezgotówkowych w miesiącu za każde tankowanie paliwa dokonane jedną z kart Toyota Bank. Do promocji można przystąpić do 30 września 2013 r., a okres wypłaty premii potrwa do końca grudnia 2013 roku.

- Jeśli mamy taką możliwość, warto wykorzystywać efekty synergii pomiędzy bankiem, a naszymi codziennymi obowiązkami. Może się okazać, że oprócz promocji w oprocentowaniu depozytów, czy większej przychylności przy zaciąganiu kredytu, bank będzie w stanie zaoferować nam coś więcej – chociażby tańsze paliwo. Nie tylko przez wakacje – dodaje Ireneusz Wojciechowski.

* źródło: Money.pl

Więcej informacji na www.toyotabank.pl


Informacja prasowa


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.