Nowe, darmowe konto dla firm w BOŚ Banku

Dziś jest: Czwartek, 23 maja 2019, Imieniny: Emilii, Iwony
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Banki

2012-02-08

Nowe, darmowe konto dla firm w BOŚ Banku

Dwa nowe konta dla firm oraz zmodyfikowana wersja dotychczasowego rachunku dla przedsiębiorców – Bank Ochrony Środowiska wprowadza kolejne zmiany w swojej ofercie. Od lutego firmy, które działają w oparciu o pełną księgowość nie dłużej niż rok, dostają w BOŚ Banku rachunek bieżący za darmo przez 18 miesięcy.

Atutem Konta Wyjątkowego Biznes Start jest brak opłat za prowadzenie rachunku i bezpłatne przelewy krajowe zlecane drogą elektroniczną – wszystko przez półtora roku. Po okresie obowiązywania promocji miesięczna opłata za rachunek wyniesie 14 zł, za przelew krajowy zlecony drogą elektroniczną 1,40 zł. Warto wszakże podkreślić, że przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego pozostają darmowe również po okresie promocyjnym.

– Nowa oferta rachunków jest skierowana do firm działających w oparciu o pełną księgowość przez okres nie dłuższy niż 12 miesięcy. Przygotowaliśmy ją z myślą o przedsiębiorstwach, które są zainteresowane ograniczeniem kosztów za prowadzenie rachunku oraz opłat związanych z przelewami krajowymi zlecanymi drogą elektroniczną – mówi Krzysztof Telega, Wiceprezes Zarządu BOŚ Banku.

Dla firm z sektora MSP, BOŚ Bank przygotował także odświeżoną formułę Konta Wyjątkowego Biznes (49 zł miesięcznie) oraz wprowadził do oferty Konto Wyjątkowe Biznes Plus (99 zł miesięcznie). W jednym i drugim przypadku klient korzysta z niskiej ceny przelewów krajowych realizowanych za pośrednictwem Internetu (odpowiednio 0,95 zł i 0,45 zł). Otrzymuje też dostęp do systemu bankowości elektronicznej BOŚBank24 iBOSS, bezpłatne przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego oraz dwa pierwsze tokeny w cenie opłaty za prowadzenie rachunku.

W miarę wzrostu potrzeb rachunki można rozbudować o dodatkowe moduły poszerzające ich funkcjonalność. W przypadku Konta Wyjątkowego Biznes dołożenie dodatkowych usług w oparciu o dostępne moduły kosztuje po 20 zł za każdy. Co otrzymuje się w zamian? Na przykład sięgając po moduł FX (transakcje wymiany walut) klient dostaje 2 dodatkowe rachunki w dowolnej walucie, niższą opłatę za przelew zagraniczny SWIFT, SEPA oraz przelew przychodzący SWIFT.

Z kolei przedsiębiorca korzystający z oferty Konta Wyjątkowego Biznes Plus, w ramach podstawowej opłaty za prowadzenie rachunku, od razu może korzystać bezpłatnie z dwóch modułów – rozliczeniowego oraz FX. Moduły te uprawniają Klienta do prowadzenia czterech rachunków pomocniczych bez opłat, otrzymuje dwie karty płatnicze bez opłat oraz obowiązują go niższe opłaty za przelewy zagraniczne.

Posiadacze kont firmowych w BOŚ Banku (działający w oparciu o pełną księgowość co najmniej od 12 miesięcy) mogą korzystać także z wielu rozwiązań kredytowych umożliwiających zachowanie płynności finansowej lub szybkiego finansowania nowych projektów. Jednym z takich produktów jest „Finansowanie od ręki”, w ramach którego klient otrzymuje dostęp do kredytu odnawialnego w rachunku bieżącym, kredytu obrotowego odnawialnego w rachunku kredytowym, kredytu obrotowego nieodnawialnego oraz gwarancji bankowej. Natomiast firmy borykające się z problemami związanymi z odroczonymi terminami płatności mogą skorzystać z usług faktoringowych banku (platforma BOŚFaktor), które w znacznym stopniu dedykowane są dla przedsiębiorstw z obszaru MSP.

Warto odnotować, że według rankingu opracowanego przez Homo Homini w listopadzie minionego roku (materiał opublikowany w Rzeczpospolitej 23 listopada 2011 r.), BOŚ Bank znajduje się w pierwszej dziesiątce banków najchętniej wybieranych przez polskich przedsiębiorców z sektora MSP.
» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.