Obniżka cen kredytów mieszkaniowych w BOŚ. Po raz piąty!

Dziś jest: Środa, 23 października 2019, Imieniny: Teodora, Seweryna
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Banki

2010-06-10

Obniżka cen kredytów mieszkaniowych w BOŚ. Po raz piąty!

Po niedawnych obniżkach marż kredytów hipotecznych w euro, teraz przyszedł czas na złotego. W Banku Ochrony Środowiska będą one niższe nawet o 0,5 proc. Bank planuje sprzedać do końca roku kredyty o wartości miliarda złotych.

Obniżka marż wszystkich kredytów hipotecznych w złotych do 0,5 proc. to nie chwilowa promocja, ale stała zmiana w ofercie BOŚ Banku. Dla klienta oznacza to, że zaciągając kredyt w wysokości 400 tys. zł na okres 25 lat jego miesięczna spłata w równych ratach kapitałowo-odsetkowych będzie mniejsza o 119 zł. (dla LTV poniżej 50 proc.). W perspektywie całego okresu trwania spłaty kredytu, przy aktualnym poziomie stawki rynkowej, byłaby to oszczędność rzędu ponad 35 700 zł.

Rata będzie jeszcze niższa jeśli zdecydujemy się na skredytowanie nieruchomości wyposażonej w rozwiązania ekologiczne. W przypadku ekologicznego kredytu hipotecznego przeznaczonego na zakup lub budowę domu pasywnego, tj. takiego, dla którego wielkość energii niezbędnej do zaspokojenia potrzeb związanych z jego użytkowaniem, określona w świadectwie charakterystyki energetycznej, jest nie większa niż 15 kWh/(m2rok), rata annuitetową kredytu w wysokości 400 tys. zł, zaciągniętego na 25 lat, wyniesie 2 392 zł (dla LTV do 50 proc.).

Warto przypomnieć, że od początku bieżącego roku w BOŚ marże dla kredytów hipotecznych denominowanych w euro spadły od 1,10 p.p. do 2,20 p.p. – w zależności od LTV i kwoty kredytu. – Zmiana siatki marż dla kredytów w złotówkach, a wcześniej w euro, wynika z wyjścia na przeciw oczekiwaniom klientów. Przypomnę także, że wraz z kredytem mieszkaniowym oferujemy m.in. 3-letnie wakacje kredytowe, możliwość sfinansowania 100 proc. wartości nieruchomości i rozłożenie spłaty nawet na okres 50 lat. Stawiamy na kredyty hipoteczne i do końca roku planujemy zwiększyć ich sprzedaż o 10 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym – mówi Marek Serafiński, Wiceprezes Zarządu Banku Ochrony Środowiska.

BOŚ poza kredytami w euro i złotówkach, oferuje także kredyty denominowane w dolarach.
Źródło: Materiały prasowe
» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.